Kolejne warsztaty dla kolegów i koleżanek, tym razem z origami matematycznego to świetna metoda na integrację i ćwiczenie geometrii oraz wyobraźni przestrzennej. Uczestnicy warsztatów tworzyli figury i bryły z wykorzystaniem japońskiej sztuki składania papieru. Nauka przez zabawę to dobra metoda na powtarzanie i utrwalanie wiadomości - tak ocenili sami uczestnicy warsztatów.
Warsztaty dla kolegów z haftu
Uczniowie z grupy projektowej Art-matma przygotowali i z sukcesem przeprowadzili warsztaty haftu dla swoich kolegów. Mieli wydrukowane szablony z motywami świątecznymi, materiały - odpowiedni papier, igły, nici podkładki i dziurkacze. Uczniowie wykonali według wskazówek kolegów, piękne haftowane kartki świąteczne. Warsztaty zostały bardzo dobrze odebrane, a prowadzący je uczniowie byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy.
Niecodzienna lekcja codziennej matematyki
W dniu 19 grudnia odbyły się warsztaty dla rodziców „Niecodzienna lekcja codziennej matematyki” zrealizowane w ramach projektu Urządzimy się matematycznie sfinansowanego z programu mPotęga. Ich celem było pokazanie, jak w ciekawy sposób uczyć matematyki podczas codziennych czynności i jak wspierać rozwój orientacji i wyobraźni przestrzennej u dziecka. Zostały także przedstawione pomysły na zabawy i gry, w których motywem przewodnim jest geometria.
Czas na origami
Uczestnicy zajęć „Art-matma” zakończyli pracę nad haftem matematycznym. Przygotowali listę do zakupu potrzebnych materiałów na warsztaty dla kolegów, a następnie przeprowadzili zajęcia w swoich klasach. Warsztaty zostały bardzo dobrze odebrane przez uczniów, a prowadząca je młodzież czuła niemałą satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.
Równolegle grupa przeszła do realizacji kolejnej części projektu - origami. Uczniowie na początku poznali i przećwiczyli oznakowanie instrukcji origami. Wykonali również pierwsze prace.
Kolejny etap urządzania się matematycznie
Uczestnicy warsztatów "Urządzimy się matematycznie" w dalszym ciągu realizowali swoje makiety. Nanosili poprawki i ulepszenia projektu. Zazwyczaj makieta ujawniała niedoskonałości projektu a Uczeń dopiero na tym etapie "widział" jak pokój wygląda. Makiety są wykańczane i szykowane do prezentacji.