Działania Fundacji

 
Zaczęliśmy projekt Art-matma PDF Drukuj Email

Na dotychczasowych zajęciach omówiliśmy cel zajęć i harmonogram pracy. Ustaliliśmy zasady pracy na zajęciach. Podzieliliśmy się na zespoły robocze.

Prowadząca wyjaśniła czym jest haft matematyczny. Członkowie zespołu projektowego zapoznali się z przykładami haftów oraz dowiedzieli się jak przygotować wzory i wykonać pracę. Przystąpili też do wykonania prostych haftów wg przygotowanych przez prowadzącą wzorów. Na początek uczniowie przeplatanie nitki rysowali ołówkiem na wzorach.

Na kolejnych zajęciach uczestnicy zajęć wykonali nakłucia kartonu wg wzoru wraz z oznaczeniem kolejności przeplatania muliny. Następnie wykonali wzór zawierający kilka technik przeplatania muliny.

Ustaliliśmy też, że na warsztatach dla chętnych uczniów z klas 7-8 będziemy wykonywać kartki świąteczne.

Zajęcia sfinansowane przez Fundację mBanku w ramach programu grantowego mPotęga.


 
Urządzimy się matematycznie PDF Drukuj Email

Zapraszamy Uczniów klas 5-6 na zajęcia "Urządzimy się matematycznie" realizowane w ramach projektu M-Potęga.

Celem zajęć będzie:
1. Stworzenie projektów pokoi – zastosowanie wiedzy w praktyce, utrwalanie pojęć rzut, skala, wymiar, nauka rysunku technicznego i pobudzenie wyobraźni
2. Stworzenie makiet pokoi - praktyczne wykorzystanie wiedzy, utrwalenie wiadomości z zakresu geometrii, poprawa orientacji przestrzennej.
3. Przeprowadzenie konkursu na najprecyzyjniej wykonaną pracę - zachęcenie dzieci do podejmowania wysiłku i staranności.

Na zakończenie zostanie zorganizowana wystawa prac, na której pozostali uczniowie wybiorą najstaranniej wykonane makiety. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają nagrody.

W czasie zajęć uczniowie rozwiną:
• umiejętność rozwiązywania problemów,
• wyobraźnię przestrzenną,
• umiejętność dopasowania metody obliczeń do rozwiązywanego problemu, • umiejętności komunikacyjne – mówienie, słuchanie i prezentowanie rozwiązań.

Uczniowie będą spotykać się w grupie pod opieką nauczyciela prowadzącego raz w tygodniu na 2 godziny lekcyjne. Termin zajęć zostanie ustalony po ostatecznym zatwierdzeniu planu lekcji.

Zainteresowane osoby zapraszamy do zapisów na zajęcia.

W ramach projektu dla rodziców zostaną zorganizowane warsztaty - Niecodzienna lekcja codziennej matematyki (listopad 2019 r.)

 
Zapraszamy na zajęcia Art-matma PDF Drukuj Email

Zapraszamy Uczniów klas 7-8 na dodatkowe zajęcia "Art - matma" realizowane w ramach projektu M-Potęga.

Celem zajęć będzie:

1. Utrwalenie i poszerzenie wiedzy matematycznej z zakresu geometrii płaskiej, 
2. Utrwalenie i poszerzenie wiedzy matematycznej z zakresu geometrii przestrzennej, 
3. Nauka kosztorysowania i planowania wydatków, 
4. Propagowanie i zachęcanie do używania matematyki w dziedzinach artystycznych.

Uczniowie podzieleni na 2 zespoły będą przygotowywać plan warsztatów, ich tematykę, zakres, wzory i szablony do haftu i origami matematycznego oraz instrukcje wykonania. Z pomocą nauczycielki Uczniowie posiądą umiejętności i wiedzę niezbędną do przeprowadzenia przez nich samych instruktażu i cyklu warsztatów dla swoich kolegów. Zadanie będzie polegało również na opracowaniu i przygotowaniu listy zakupów potrzebnych materiałów i komponentów wraz z kosztorysem.

Efektem końcowym będzie wytworzenie artystycznych ozdób na bazie wykorzystania wiedzy z zakresu geometrii i praktycznego budowania dekoracji przy pomocy figur i brył.

Uczniowie będą się spotykać co tydzień na 2 godziny lekcyjne. Termin zajęć zostanie ustalony po ostatecznym zatwierdzeniu planu lekcji.

Zainteresowane osoby zapraszamy do zapisów na zajęcia.

 
Lego Inwokacja PDF Drukuj Email

Zapraszamy do obejrzenia filmu "Lego Inwokacja" zrealizowanego w ramach projektu "Niepodległa inspiruje" dofinansowanego przez Fundację PZU.

 
Gala finałowa projektu Niepodległa inspiruje PDF Drukuj Email

14 czerwca wieczorem odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Niepodległa inspiruje” dofinansowanego przez Fundację PZU. Na gali zaprezentował się chór, oba zespoły ludowe, sekcja bębniarska. Obejrzeliśmy też 3 filmy - pierwszy prezentujący proces tworzenia kącika przy świetlicy na zajęciach Upiększalnia i Warsztaty Niepodległej, film poklatkowy „LEGO Inwokacja” oraz efekt pracy uczestników zajęć „Polskie ślady na mapie świata”. Następnym punktem programu było przedstawienie lalkowe „Dwie Dorotki” teatru AKUKU, które zaskoczyło wszystkich bardzo wysokim poziomem, zarówno gry aktorskiej, jak i wykonania kukiełek. Na podsumowaniu zostały także wręczone nagrody w konkursie na najładniejszy lapbook. Goście mogli także obejrzeć wystawę prac i zdjęć z zajęć. Na zakończenie odbyła się historyczna gra terenowa przybliżająca losy naszego kraju od odzyskania niepodległości po dzień dzisiejszy.

 
« pierwszapoprzednia31323334353637383940następnaostatnia »

Strona 31 z 85