Zdrowe jutro

 

 

Projekt "Zdrowe jutro " otrzymał dofinansowanie w formie realizacji zadania publicznego przez Gminę Grodzisk Mazowiecki.

 

Projekt dedykowany jest wszystkim mieszkańcom Książenic i okolic. W ramach projektu przeprowadzonych zostanie szereg działań mających na celu:

  • edukowanie dzieci i rodziców z zakresu prawidłowych nawyków żywieniowych
  • promowanie aktywnego stylu życia
  • naukę i utrwalenie prawidłowych nawyków udzielania pierwszej pomocy.

 Profilaktyka wad postawy w SP4 PDF Drukuj Email

W ramach projektu "Zdrowe jutro" dofinansowanego przez gminę Grodzisk Mazowiecki, w Szkole Podstawowej nr 4 w Grodzisku Mazowieckim realizowane są zajęcia profilaktyka wad postawy.

Uczniowie aktywnie uczestniczą w zajęciach. Nabyli już umiejętność prostej kontrolowanej postawy. Mięśnie przykurczone u znacznej części grupy stają się elastyczne i dzieci nie odczuwają bólu podczas wykonywania prostych ćwiczeń typu skłon. Forma zabawowa uatrakcyjnia zajęcia.

 
Sztuka dla zdrowia PDF Drukuj Email

Na zajęciach „Sztuka dla zdrowia” realizowanych w Szkole Podstawowej nr 4 w Grodzisku Mazowieckim uczniowie poprzez wykonywanie prac plastycznych poznają obszary związane z szeroko rozumianym zdrowiem - zdrowe odżywianie, aktywność, ruch i wypoczynek, bezpieczeństwo, życie bez nałogów, zdrowie fizyczne, higiena osobista i higiena otoczenia, zdrowie psychiczne, rozwój społeczny, zachowania proekologiczne. Do tej pory uczestnicy wykonali m.in. kolaże z wykorzystaniem materiału i kredek akwarelowych na temat aktywnego letniego wypoczynku, łączyli wycinki z gazet z własnym rysunkiem, tworząc plakaty promujące aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie, wykonali również prace z okazji Światowego Dnia Owoców i Warzyw. Zajęcia realizowane w ramach projektu „Zdrowe jutro” dofinansowanego przez gminę Grodzisk Mazowiecki.

 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 28