Poznajemy rezydencje królewskie w Warszawie

Projekt "Poznajemy rezydencje królewskie w Warszawie" jest dofinansowany w ramach programu "PZU z kulturą".

W ramach projektu uczniowie z klas I-III pojadą na bezpłatną wycieczkę do Łazienek Królewskich, gdzie wezmą udział w lekcji muzealnej „Król Stanisław August Poniatowski’ oraz grze terenowej „Poznaj króla”.

Uczniowie z klas IV-V pojadą natomiast do Wilanowa. Czwartoklasiści  wezmą  udział w lekcji muzelanej „Z wizytą u króla”, a piątoklasiści "Mitologiczny kod Wilanowa”. Wszyscy uczniowie z klas starszych będą uczestniczyli w warsztatach „Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka”.Wycieczka do Wilanowa PDF Drukuj Email

W dniach 23 i 24 czerwca uczniowie klas 4-5 uczestniczyły w wycieczce do Wilanowa. Klasy czwarte wzięły udział w lekcji muzealnej "Z wizytą u króla", podczas której zobaczyły najstarszą część pałacu i poznały postać króla Jana III Sobieskiego.

Klasy piąte uczestniczyły w lekcji "Mitologiczny kod Wilanowa", na której nauczyli się dostrzegać ukryte znaczenia dawnych obrazów i rzeźb. Wszyscy uczniowie wzięli udział w warsztatach kaligrafii. Dzieci zasiadły przy drewnianych pulpitach i próbowały pisać zarówno gęsimi piórami, jak i stalówkami w obsadkach.

 
Po powrocie z wycieczek ... PDF Drukuj Email

W ostatnich dniach roku szkolnego nauczyciele omówili wycieczki do Łazienek Królewskich i Wilanowa z uczniami w klasach. Część dzieci pisała relacje w formie listu. Jedna z klas przygotowała prezentację króla Stanisława Augusta Poniatowskiego dla młodszych kolegów z oddziału przedszkolnego. Powstała też galeria portretów królów i rodzin królewskich.

 

 
Wycieczka do Łazienek Królewskich w Warszawie PDF Drukuj Email

W dniach 23-25 czerwca dzieci z klas I-III SP w Książenicach pojechały na wycieczki do Łazienek Królewskich, dofinansowane z dotacji Fundacji PZU i w 10% z Funduszu Rady Rodziców.

Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej, na której poznały króla Stanisława Augusta, jego zainteresowania, zwyczaje i dekoracje pałacu.

Następnie wzięły udział w grze terenowej zorganizowanej w parku.

Jedna z klas miała przyjemność spotkać parę królewską z Holandii oraz Prezydenta RP z małżonką :).

 
Harmonogram wycieczek PDF Drukuj Email

23.06.2014

klasy IV - wycieczka do Wilanowa - wyjazd o 8.00 - powrót ok. 14.00

klasy Ia i Ib - wycieczka do Łazienek - wyjazd o 9.00 - powrót ok. 14.30/15.00

24.06.2014

klasy III - wycieczka do Łazienek - wyjazd o 8.00 - powrót ok. 14.00

klasy V - wycieczka do Wilanowa - wyjazd o 8.00 - powrót ok. 14.00

25.06.2014

klasa Ic oraz klasy II - wycieczka do Łazienek - wyjazd o 8.00 - powrót ok. 14.00