Baśniowe Dźwięki Książenic

Projekt składa się z 3 etapów:

– wspólne muzyczno-śpiewające ognisko w ostatnią sobotę sierpnia - zapraszamy wszystkich mieszkańców Książenic!

– w 3 weekendy września - muzyczne pochody, minikoncerty i warsztaty dla całych rodzin prowadzone na muzycznych ulicach III i IV etapu osiedla. Spotkania zakończymy w ostatni weekend września muzyczną grą terenową.  Spośród muzykujących mieszkańców chcemy wyłonić chętne osoby do przygotowania wspólnie z uczniami Szkoły baśni muzycznej „ Książenickie Klechdy”.

– warsztaty szkolne przygotowujące dzieci do finałowego występu w grudniu. Będziemy wystawiać „Książenickie Klechdy".

 

Projekt został dofinansowany przez Stowarzyszenie Europa i My z programu Działaj Lokalnie.

 Tablica z planem ulic PDF Drukuj Email

Na wjeździe na trzeci etap Osiedla Książenice stanęła tablica z planem ulic, ozdobiona pracami laureatów konkursu plastycznego "Baśniowe dźwięki Książenic", wykonana w ramach projektu dofinansowanego przez Stowarzyszenie Europa i My z programu Działaj Lokalnie.

 
Praca na konkurs "Opowiedz 2015" PDF Drukuj Email

Reportaż multimedialny autorstwa p. Emilii Świderskiej został zgłoszony do ogólnopolskiego etapu konkursu Opowiedz 2015. Zapraszamy do oglądania!

link do filmu

 
Klechdy Książenickie PDF Drukuj Email

22 grudnia 2015 r. odbyło się przedstawienie słowno-muzyczne w wykonaniu Pani Emilki i Pana Tadeusza oraz uczestników projektu "Baśniowe dźwięki Książenic" dofinansowanego przez Stowarzyszenie Europa i My ze środków Działaj Lokalnie.

Aktorzy biorący udział w przedstawieniu, czyli uzdolnione muzycznie dzieci przygotowywały się do występu podczas warsztatów prowadzonych w szkole.

Przedstawienie nawiązywało do znajomości Fryderyka Chopina z właścicielem majątku Książenice,  Eustachym Marylskim oraz muzycznych nazw ulic na Osiedlu Książenice.

Na zakończenie uczestnicy konkursu plastycznego na zobrazowanie nazw ulic otrzymali dyplomy i nagrody.

 
Książenickie klechdy PDF Drukuj Email

 

 
Warsztaty muzyczne PDF Drukuj Email

Po wrześniowych spacerach, w październiku rozpoczęły się zajęcia muzyczne prowadzone przez p. Emilkę i p. Tadeusza, dla swóch grup wiekowych, realizowane w ramach projektu "Baśniowe dźwięki Książenic" dofinansowanego przez Stowarzyszenie Europa i My z programu Działaj Lokalnie. Dzieci uczą się grać i śpiewać, przygotowując muzyczny spektakl "Książenickie klechdy".

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3