Pamiętajcie o ogrodach
Nietypowy dzień w ogrodzie PDF Drukuj Email

Zapraszamy do obejrzenia filmu "Nietypowy dzień w ogrodzie" zrealizowanego w ramach projektu "Pamiętajcie o ogrodach" dofinansowanego przez Fundację PZU.


 
Wycieczka do Pasieki w Lipce PDF Drukuj Email

W czasie wizyty w pasiece dzieci poznały budowę pszczoły oraz zwyczaje panujące w pszczelej rodzinie. Odbyła się także rozmowa na temat znaczenia tych owadów dla przyrody i gospodarki człowieka. Uczniowie mieli możliwość spróbowania różnych rodzajów miodów. Dodatkową atrakcją była zabawa z królikami, kozami i szczeniętami.

 
Wizyty w Książenickich ogrodach PDF Drukuj Email

W ramach projektu "Pamiętajcie o ogrodach" uczestnicy koła przyrodniczego odwiedzili ogrody zaprzyjaźnionych mieszkańców Książenic. W czasie spacerów dzieci przy pomocy opiekunów rozpoznawali rośliny, poznawali ich wymogi glebowe, wodne i świetlne. Doznania estetyczne nieocenione!

 
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Warszawie PDF Drukuj Email

26 maja odbyła się wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Warszawie. Celem wycieczki było zwrócenie uwagi dzieci na wszechobecne w sezonie wiosennym kwiaty. Uczniowie mogli nie tylko zachwycić się ich pięknem, ale także poznać budowę i cechy, dzięki którym wabią owady. One również były bohaterami tej wyprawy. Dzieci uczyły się rozpoznawać gatunki owadów zapylających rośliny i obserwowały ich liczebność na poszczególnych roślinach.

 
Zaproszenie PDF Drukuj Email

 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3