Działania Fundacji

 
Praca z ankietami w Książenicach PDF Drukuj Email

 

Listopadowe spotkania grupy projektowej „Statystycznie młody człowiek...” z Książenic były poświęcone pracy z ankietami. Uczniowie przekonali się, że nie jest łatwo przygotować dobrą ankietę. Najpierw musieli odpowiedzieć sobie na pytanie „czego chcę się dowiedzieć”. Następnie precyzyjnie ułożyć pytania, tak aby nie budziły wątpliwości i żeby odpowiedź była zrozumiała. Tak więc Uczniowie wymyślali, kreślili, poprawiali, dyskutowali, aż przygotowali kilkanaście pytań do swoich kolegów i koleżanek. Kolejne spotkanie zostało poświęcone na opracowanie samych ankiet. Należało zdecydować w jakiej formie ankieta zostanie przeprowadzona. Zgodnie z ustaleniami Uczniowie przygotowali karty do odpowiedzi, a w kolejnych dniach przeprowadzili ankiety wśród kolegów.

Mając pierwsze wypełnione ankiety Uczniowie przystąpili do sprawdzania odpowiedzi i opracowywania wyników. Niektóre odpowiedzi bawiły, inne zaskakiwały, wszystkie jednak zostały skrupulatnie zliczone. W związku z wprowadzeniem dwutygodniowego nauczania zdalnego, spotkaliśmy się z Uczniami na platformie Teams. Ustaliliśmy, że prześlemy naszą ankietę za pośrednictwem platformy do pozostałych Uczniów i w ten sposób uzyskamy pozostałe odpowiedzi.

 
Projekty mandali PDF Drukuj Email

Uczestnicy zajęć „Zabawy symetrią” ze SP w Książenicach na listopadowych  zajęciach próbowali swoich sił w tworzeniu prac symetrycznych z wykorzystaniem przyrządów matematycznych i konstrukcji matematycznych. Gdy efekty były zadowalające przystąpili do tworzenia pierwszych projektów z myślą o przenoszeniu ich na płótno. Tworząc prace uwzględniali rodzaj kształtu, który potem trzeba będzie w powiększeniu przenieść. Tu prace powstawały dużo wolniej, ale efekty wyszły super.

 
Regulamin konkursu literackiego po polsku PDF Drukuj Email

 
Symetryczne motyle PDF Drukuj Email

Podczas spotkania, które odbyło się 20 listopada uczestnicy zajęć organizowanych w ramach projektu "Zabawy symetrią" sfinansowanego przez Fundację mBanku zapoznali się z pojęciem skali i skalowania obrazu.

Następnie wspólnie tworzyli symetryczne motyle. Wykorzystali do ich wykonania różne techniki plastyczne oraz origami.

 
Przygotowania do turnieju gier PDF Drukuj Email

Członkowie grupy projektowej „Statystycznie młody człowiek...” ze Szkoły podstawowej w Skułach przygotowali plakat do turnieju gier planszowych dla swoich kolegów z klas VII - VIII. W ramach przygotowania się do dalszej pracy przetestowali gry na sobie ćwicząc właściwe obliczanie zdobytych punktów. Na kolejnym spotkaniu uczniowie przystąpili do praktycznego zastosowania statystyki i rozwiązali zadania tekstowe o danej tematyce.  W trakcie pracy korzystano z różnorodnych aplikacji dostępnych w sieci.

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową w Książenicach przesłano wzór ankiety do przeprowadzenia badań.

Zajęcia prowadzone w ramach projektu sfinansowanego przez Fundację mBanku.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 85