Działania Fundacji

 
Nauka poloneza w Izdebnie Kościelnym PDF Drukuj Email

W Szkole Podstawowej w Izdebnie Kościelnym kontynuowane są zajęcia tańca ludowego dofinansowane w ramach projektu "Kultura na horyzoncie" przez gminę Grodzisk Mazowiecki.

W tym semestrze uczestnicy uczą się tańczyć poloneza. Poznali już kroki i kilka układów tańca.

 
Zabawy symetrią - warsztaty z rodzicami PDF Drukuj Email

W trakcie spotkania w dniu 16 października uczestnicy projektu "Zabawy symetrią" sfinansowanego przez fundację mBanku mieli okazję wspólnie z rodzicami wykonywać różne prace plastyczne. Tematem przewodnim była symetria w otaczającym nasz świecie. Pojawiły się ciekawe wizje wielobarwnych motyli.

Symetryczne kształty były również w pachnących wypiekach kulinarnych. Pierniczki skradły serca uczestników projektu.

Kształtny motyl wygięty z drutu oraz okręcony sznurkiem wyglądał jak żywy.

Nauka przez zabawę przynosi efekty. Rodzice też mogą kreatywnie uczyć się ze swoimi dziećmi.

 
Profilaktyka wad postawy w SP4 PDF Drukuj Email

W ramach projektu "Zdrowe jutro" dofinansowanego przez gminę Grodzisk Mazowiecki, w Szkole Podstawowej nr 4 w Grodzisku Mazowieckim realizowane są zajęcia profilaktyka wad postawy.

Uczniowie aktywnie uczestniczą w zajęciach. Nabyli już umiejętność prostej kontrolowanej postawy. Mięśnie przykurczone u znacznej części grupy stają się elastyczne i dzieci nie odczuwają bólu podczas wykonywania prostych ćwiczeń typu skłon. Forma zabawowa uatrakcyjnia zajęcia.

 
Statystycznie młody człowiek w Skułach PDF Drukuj Email

Grupa projektowa ze Skuł, po przeprowadzeniu i przeanalizowaniu opracowanych przez siebie ankiet, przystąpiła do przygotowania turnieju gier planszowych dla swoich kolegów - kolejnego działania w ramach projektu „Statystycznie młody człowiek…” sfinansowanego przez Fundację mBanku. Uczestnicy wybrali gry do turnieju z wykorzystaniem kostek: ,,Tysiąc”, ,,Samotny wróbel”, ,,Kostkowe wyścigi”. W ramach przygotowania się do dalszej pracy przetestowali gry na sobie ćwicząc właściwe obliczanie zdobytych punktów.

 
Sztuka dla zdrowia PDF Drukuj Email

Na zajęciach „Sztuka dla zdrowia” realizowanych w Szkole Podstawowej nr 4 w Grodzisku Mazowieckim uczniowie poprzez wykonywanie prac plastycznych poznają obszary związane z szeroko rozumianym zdrowiem - zdrowe odżywianie, aktywność, ruch i wypoczynek, bezpieczeństwo, życie bez nałogów, zdrowie fizyczne, higiena osobista i higiena otoczenia, zdrowie psychiczne, rozwój społeczny, zachowania proekologiczne. Do tej pory uczestnicy wykonali m.in. kolaże z wykorzystaniem materiału i kredek akwarelowych na temat aktywnego letniego wypoczynku, łączyli wycinki z gazet z własnym rysunkiem, tworząc plakaty promujące aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie, wykonali również prace z okazji Światowego Dnia Owoców i Warzyw. Zajęcia realizowane w ramach projektu „Zdrowe jutro” dofinansowanego przez gminę Grodzisk Mazowiecki.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 85