Działania Fundacji

 
Statystycznie młody człowiek w Książenicach PDF Drukuj Email

W październiku w Szkole Podstawowej w Książenicach rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu sfinansowanego przez Fundację mBanku „Statystycznie młody człowiek..”. Podobnie jak koledzy ze SP w Skułach uczestnicy zostali wprowadzenie w tematy związane ze statystyką. Prowadząca przedstawiła uczniom sposoby prowadzenia badań, opowiedziała o tym jak formułować pytania do ankiet i zwróciła ich uwagę na to jakie mogą się pojawić błędy. Uczestnicy ćwiczyli zadawanie pytań otwartych i zamkniętych.

Młodzież dowiedziała się również jak pracuje GUS oraz jakiego rodzaju dane zbiera. Uczniowie przyjrzeli się kilku opracowaniom, a następnie przystąpili do przygotowania ankiet dotyczących życia kolegów i koleżanek z klas 7-8.

 
Tworzenie ankiety badawczej PDF Drukuj Email

Na kolejnych zajęciach "Statystycznie młody człowiek" członkowie grupy projektowej zostali zapoznani z informacjami odnośnie opracowania i przygotowania ankiet badawczych.

Ankieta będzie przeprowadzona wśród uczniów klas 7 – 8. Jej celem będzie ustalenie jak wygląda dzień ucznia. Na spotkaniu opracowano pytania do ankiety oraz korzystając ze znajomości grupy badawczej wstępne odpowiedzi.

Ankieta będzie przeprowadzona online.

 
Poszukiwanie symetrii w otaczającym świecie PDF Drukuj Email

W trakcie kolejnego spotkania uczestników projektu "Zabawy symetrią" uczniowie mieli okazję zobaczyć, że symetria jest obecna w ich otoczeniu w bardzo wielu miejscach. Oglądali kolorowe kwiaty, owoce, zwierzęta oraz przedmioty codziennego użytku. Udali się na krótki spacer w poszukiwaniu symetrii w najbliższym otoczeniu. Po powrocie na zajęcia wykonali wspólnie pracę ,,Pani Jesień” oraz obrazki symetrycznych motyli.